facebook

ATRAKCJE REGIONU

OKOLICA 
Dobczyce to jedna z najstarszych osad w Dolinie Rzeki Raby. Położona  nad Jeziorem Dobczyckim, oddalonym 30 km. od Krakowa. Graniczy ze wzniesieniami Beskidu Wyspowego i Pogórza Wielickiego, barwna przyroda a w nią wplecione  zabytki architektoniczne: sakralne i świeckie, obiekty  sprawiają  , że miasto staje się atrakcją turystyczną w Małopolsce. 

Jezioro Dobczyckie – to malownicze miejsce o kamienistym brzegach, które są porośnięte lasami. Spacer od wzgórza zamkowego do tamy pozwoli się zrelaksować.
Rzeka Raba - usytuowana w odległości 200m od Hotelu. To rewelacyjne miejsce, aby rozłożyć się na leżaku i odpocząć.
 

DOBCZYCKIE ATRAKCJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH :
IV- wieczny Zamek Królewski – położony na wzgórzu w zachodniej części miasta.    Z zamku podziwiać można panoramę Dobczyc i gór.

Skansen Drewnianego Budownictwa Ludowego -  mieści się poniżej zamku na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej .

Ścieżka Turystyczna „Śladami Historii” – kieruje przez zabytki i historyczne miejsca w Dobczycach, m.in. :Kościół p.w. M.B Wspomożenia Wiernych, Cmentarz „Jeleniec”, Kościół św. Jana Chrzciciela z XIII wieku, Skansen oraz Ruiny Zamku.
 

OKOLICZNE ATRAKCJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH : 
Zaczarowane Wzgórze  w Czasławiu (8 km) to miejsce, które powstało z pasji – dla ludzi, którzy kochają przebywać na łonie natury pośród przyjaznych zwierząt oraz chcą w oryginalny i aktywny sposób spędzać czas wolny.

Wioska Indiańska w Szczyrzycu (18km) – malowniczy plener Beskidu Wyspowego a w nim gospodarstwo ekologiczne w którym można zobaczyć : Warlodge - specjalny namiot wojenny, ogromny namiot zwany Tio-tipi, wierne repliki strojów indiańskich sprzed 200 lat, torby z surowej skóry, koszule wojenne, tomahawki

Klasztor Ojców Cystersów z XIII w Szczyrzycu (18km) - jedno z sanktuariów maryjnych w Polsce. Jest zarazem jedynym nieprzerwanie istniejącym klasztorem cystersów na ziemiach polskich.

Kopalnia Soli w Wieliczce (15km) - To zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z kilkunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Jedna z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich.

Tężnią solankowa w Wieliczce (15km) - w tężni powstaje naturalny aerozol podobny do tego z nad morza, dzięki swoim właściwością pomaga leczyć niektóre choroby.

Muzeum Papieskie w Wadowicach (50km) - Muzeum w domu rodzinnym papieża Jana Pawła II mieszczące się przy ulicy Kościelnej 7.

Rabkoland w Rabce (48km) -  Park rozrywki a w nim  16 ulic i 6 placów oznakowanych jak w prawdziwym mieście. Magię tego miasteczka tworzą ruchome figury, których jest obecnie 154. Część z nich to prawdziwe Teatry Ruchomych Figur.

Park Miniatur w Inwałdzie (59km) - Park Miniatur położony jest na ogromnym terenie, na którym miniaturowe budowle wkomponowane są w urzekającą architekturę ogrodową. Podzielony na Świat w miniaturze i Polska w miniaturze.

Park Dinozaurów w Zatorze (65km) - To miejsce, w którym można cofnąć się w czasie i odbyć niezwykłą podróż do ery mezozoicznej. Wszystko za sprawą najbardziej reprezentatywnych przedstawicieli świata dinozaurów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – odpoczynek w cieniu trzcinowych parasoli, gra w minigolfa oraz wędrówki krętymi korytarzami „Jaskini Tajemnic”.